Помощ от приятел!

какво се случи днес?

Модератор: Firstwave

Re: Помощ от приятел!

Мнениеот Firstwave на Чет Окт 30, 2008 1:23 am

Ами и аз си мислех че нямам вируси. И като инсталирах антивирусна и намери 2 троянски коня. Явно са правили някакви мизерии без да ги усетя.
Firstwave
Д-Класа

Мнениеот OLDcomer на Чет Окт 30, 2008 10:25 am

Аз на домашния никога не слагам антивирусни и firewall-и (ако не броим вградения в Win-a). За Windows XP задължително SP3 с последните updates иначе лесно те налазват гадините. Vista-тa и на нея винаги всички кръпки и няма проблеми. Единствените потенциални източници на вирусчета като изклучим чужди флашки са кракове и кийгенераторите, но те са малки по размер и ако имам съмнения ги сканирам през някой от сайтовете на антивирусни, които предлагат безплатен скан на файлове до 1MB. За флашките управията е да се изключи от Group Policy Editor-а autorun-a за removable devices, тъй като обикновенно заразените флашки имат аutorun.ini в който е оказан път до вирусния изпълним файл, който обикновено е скрит и е закътан някъде из флашката. Който не иска вируси да ползва линукс. Има вече достатъчно дистрибуции, които не изиискват специални познания от типа на ubuntu, че даже може да не ги инсталираш ами да ги зареждаш от live cd. Пускаш си един такъв линукс и можеш да забравиш за вируси.
OLDcomer
човек с бъдеще

Мнениеот chosenone на Чет Окт 30, 2008 5:21 pm

Аз на домашния никога не слагам антивирусни и firewall-и

И мен супер много ме дразнят. :)
::damaged::
Аватар
chosenone
Специалист

Мнениеот Firstwave на Чет Окт 30, 2008 5:39 pm

Мен ме дразни че се стартират сами. Хич не те питат. Решили са че си тъп и си тръгват автоматчно.
Firstwave
Д-Класа

Мнениеот d1sc0_c1t1z3n на Чет Окт 30, 2008 5:44 pm

Чувал съм, че повечето програми имат настройки. Малцина обаче са боравили с този сложен инструмент и твърдят, че е твърде тежко за да го направят пак :)
I don't suffer from insanity. I enjoy every second of it.
Аватар
d1sc0_c1t1z3n
Баш Координатор

Предишна

Назад към Ежедневие